Токтогул шаарчасыОңдоо

Салоом алейкум! Иштериң кандай? Жакшы турасыңбы? Бул жерде эмне кыласың? Кыргыз Уикипедияга баралы? Макулсуңбу? Болуптур, кеттик.

Dzięki za hasło. Otóż to, Токтогул шаарчасы, a nie Токтогул шаары, czyli osiedle typu miejskiego, a nie miasto. Бул туура.

A czy spostrzegłeś, że tutaj gwieździe kirgiskiej estrady Gülnur Satyłganowej, o której rozmawialiśmy, poświęcone są nawet dwa hasła z rzędu, a mianowicie:

  1. Гүлнур Сатылганова
  2. Сатылганова, Гулнур

Nie rozumiem, co za zasady tutaj panują. Poza tym pisownia jest różna w obu wypadkach. Znajome Kirgizki mi opowiadały, że żeńskie imiona muzułmańskie zawierają Гүл (kwiat; por.: kk:Гүл ), a nie Гул. W ten sposób tylko Rosjanie mówią, bo nie ma w j. rosyjskim dźwięku ү. Zapytałem tu jedną panią i nie doczekałem się odpowiedzi. Ale za to się dowiedziałem, że po wpisaniu słów „Гулнур Сатылганова” w wyszukiwarkę Yandex.ru (kk:Яндекс) również pojawia się dużo wyników. Dodałem jeden z nich do hasła w plwiki. Nawiasem mówiąc, w swoim wywiadzie Satyłganowa mówi, że nazwa zespołu, gdzie z początku śpiewała, pochodzi od tytułu күү Toktoguła Satyłganowa «Миң кыял». Przypuszczam, że to Ci się przyda, gdy będziesz stwarzał hasło o tym słynnym akynie (nie ma tam polskiego interwiki). Przecież pisałeś, że nie działa Ci ta strona z wywiadem Satyłganowej.

Кош бол! A może lepiej Жакшы кал? Pozdrawiam. --Solus ipse Inc. (talk) 19:18, 23 июль 2012 (UTC)